Program NISKOENERGETYCZNY DOM

Mieszkasz dobrze, żyjesz dobrze

Środowisko klienta
garant

Jiří Lövy

opiekun programu Niskoenergetyczny dom

j.lovy@ekonomicke-stavby.cz

"Przyszłość należy do tych, którzy myślą już dzisiaj."

Niskoenergetyczny dom

Przygotowaliśmy dla Ciebie sensowne i efektywne projekty domów. Wiemy, jak zbudować dom niskoenergetyczny, którego koszty eksploatacji będą wystarczająco niskie, aby zwrócić Ci częściowo koszty budowy domu.

Oszczędne domy są przyszłością budownictwa jednorodzinnego. Firma ES proponuje Ci taki dom już dzisiaj. Dokładamy wielu starań, nieustannie szukając optymalnych i oszczędnych rozwiązań w budownictwie. Nasi architekci pracują nad domami niskoenergetycznymi i pasywnymi. Wykorzystujemy naszą wiedzę i doświadczenie, byś Ty mógł już dzisiaj wybrać i zbudować z nami dom przyszłości.

DOM ZBUDOWANY Z ODPOWIEDNIO DOBRANYCH MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

Dom niskoenergetyczny to mówiąc krótko taki dom, którego średnie zapotrzebowanie na energię jest trzykrotnie niższe niż w zwykłym domu. Operując liczbami - roczne zapotrzebowanie na ciepło w DOMU NISKOENERGETYCZNYM jest niższe niż 50 kWh/m2. Zwyczajny dom murowany potrzebuje średnio 170 kWh/m2 na rok. Budując dom niskoenergetyczny, zwiększamy wszelkie możliwe izolacje. Pierwszy dom ES, który otrzymał audyt energetyczny to dom Ekonom N14, w którym całkowita strata ciepła wynosi 5,3 kW.

ROZWIĄZANIE, KTÓRE PRZYNOSI EFEKTY

„Uważajcie na typowo teoretyczne rozwiązania” – mówił nam nasz analityk finansowy. „Teoria musi być potwierdzona w praktyce, inaczej jest nic niewarta. Oprócz tego sami też możemy obliczyć, jakie oszczędności energii oferują budowane przez nas domy”. Wielokrotnie później wspominaliśmy jego słowa. W sumie łatwo zaprojektować dom niskoenergetyczny, znacznie trudniej wymyślić rozwiązanie, które jest ekonomiczne, czyli tanie. Tłumacząc dalej, najtrudniej zaprojektować taką konstrukcję domu, która będzie w miarę tania w budowie, koszty poniesione na zastosowanie energooszczędnych rozwiązań zwrócą się w ciągu kilku najbliższych lat, a w następnych będą przynosiły tylko oszczędności. Być może was to zaskoczy, ale wiele budowanych w Polsce domów nie spełnia tego podstawowego wymogu. Wiele tak zwanych „rozwiązań niskoenergetycznych” kosztuje więcej niż oszczędności, które potem przynoszą. Dlatego tak ważną rzeczą jest wnikliwa analiza oraz przeliczanie efektywności i zwrotu ewentualnych kosztów budowy. Firma ES przygotowała dla Ciebie rozwiązanie, które jest sensowne. Wiemy, jak zbudować dom niskoenergetyczny tak, aby oszczędności w ogrzewaniu znacznie przewyższały koszty zastosowania energooszczędnych technologii.

 

Nowości

Nowy katalog

Szanowni Państwo, informujemy ze z powodu dużego zainteresowania katalogiem domów jednorodzinnych aktualnie drukujemy kolejne egzemplarze. Wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane do końca lipca. Dziękujemy za cierpliwość.

więcej...

Dominik 2

W naszej pracy lubimy eksperymentować. Na pierwszy rzut oka z nieciekawego domu możemy przy współpracy z projektantem stworzyć bardzo interesujące miejsce zamieszkania. Z wiejskiego domu Dominik 2 przygotowaliśmy luksusową miejską wilę, która zaciekawi Państwa nowoczesnym wyglądem.

więcej...

Piękny dom Stella

To jeden z wielu pięknych domów oddanych do użytkowania w ostatnich miesiącach, jesteśmy w ES z niego dumni. Przedstawiamy wam kilka jego zdjęć. Z chęcią pracowaliśmy dla tak wymagających i jednocześnie miłych klientów. Życzymy wielu radosnych chwil w domu zbudowanym przez ES.

więcej...

Kawiarnia - pytania

Prezes

Dzień dobry, chciałabym zapytać ci budujecie domy v Słowacja za gotówke. I jakim kosztem? Dziękuję bardzo i wszystkiego najlepszego. Monika

więcej...

Prace projektowe

Witam, posiadamy działkę 3500m kw. chcemy wybudować dom Obidowa http://dom.money.pl/projekty_domow/z-piwnica,projekt,obidowa,3628.html proszę o informację jaki był by koszt przy założeniu, że zamiast dachówki ceramicznej była by blachodachówka. Czy istniej możliwość skredytowania budowy jeśli tak to jaki byłby średni koszt raty?

więcej...

Finanse

Ciesze sie,ze mogłam nawiazac z wami wspołprace i jestem zadowolona z pracy Pana Stefanskiego,aby kazdy tak sie przykładał do pracy.polecam budowe domu z wasza firma kazdemu.Pozdrawiam Barbara.Wpisz swoje pytanie...

więcej...
CZECH TOP 100 Nagroda KVALITNÍ FIRMA 2010 w Czechach Certifikat ISO TUV Nord Dobra firma 2008 i 2009 w Polsce Drzewo życia ES Dom roku 2011 i 2010 na Słowacji Wspieramy stowarzyszenie Borůvka
blogger rss

ES sp. z o.o., ul. Księdza Piotra Wawrzyniaka 3A, 53-022 Wrocław, Telefon: +48 510 020 623, email: info@espolska.pl